Stacja Kontroli Pojazdów

Wykonujemy przeglądy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3500kg tj: samochody osobowe, samochody ciężarowe, przyczepy , motorowery, motocyke, ciągniki rolnicze.

Zabierz ze sobą dowód rejestracyjny ew. papiery od gazu (dla samochodów wyposażonych w instalację gazową) i odwiedź Guzdek Serwis w Choczni koło Wadowic.

Każdy samochód poruszający się po naszych drogach powinien mieć wykonane ważne badania techniczne pojazdu.

Auta czy to firmowe czy prywatne, czy kupione w Polsce czy za granicą wymaga wykonanie przeglądu właściwemu dla danego pojazdu.

Pierwszy przegląd rejestracyjny może być bardzo stresującym dla właściciela, zwłaszcza jeżeli ma wątpliwości co do stanu własnego auta. Bez ważnego przeglądu poruszanie się po drodze stanowi niebezpieczeństwo dla właściciela i innych użytkowników drogi.

Wszystkie działania diagnostów są sztywno określone przez obowiązujące przepisy prawa.

Przegląd rejestracyjny w stacji kontroli pojazdów możemy podzielić etapy.

  • Identyfikacja samochodu – diagnosta identyfikuje auto poprzez sprawdzenie zgodności numeru VIN z dowodem rejestracyjnym.
  • Kontrola dodatkowego wyposażenia – szczególnie ważne w przypadku samochodów z instalacją LPG.
  • Ocena stanu pojazdu, podzespołów i obowiązkowego wyposażenia auta.

Diagnosta sprawdza elementy samochodu takie jak układ kierowniczy, hamulce, wydech, oświetlenie.
Sprawdzany jest stan nadwozia (pod kątem korozji i usterek), zawieszenia, opony i obowiązkowe wyposażenie takie jak trójkąt ostrzegawczy czy gaśnica. W pojeździe warto też posiadać apteczkę mimo iż nie jest wymagana przepisami prawa.

Badając pojazd na stacji kontroli pojazdów może się zdażyć, że jeżeli jakiś element wyposażenia nie będzie odpowiednio sprawny lub
będzie go brakowało, to nie uzyskamy pozytywnego wyniku przeglądu i brak pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Trzeba wtedy dokonać stosownych napraw lub uzupełnić braki i wykonać przegląd jeszcze raz.

Prawidłowo wykonany przegląd powinien być kompleksowy, wtedy mamy pewność, że samochód jest sprawny pod kątem bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Mimo wszystko jeżeli po prawidłowo wykonanym przeglądzie, po jakimś czasie będziesz miał wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu, warto odwiedzić warsztat samochodowy i upewnić się, że wszystko jest OK. Bezpieczeństwo najważniejsze 🙂